Türk Firmalarının Ürünleri ABD’de Düzenlenecek Fuarda Sergilenecek

Türk ihraç ürünleri ABD’de sergilenecek. TURKPEXNJ23: TURKISH HOME PRODUCTS EXPO ismini taşıyacak organizasyon, New Jersey Edison’da 15 bin metrekare brüt, 6.000m² net alanla 14-17 Eylül 2023’te kapılarını açacak.

Türk ihraç ürünlerinin sergileneceği TURKPEXNJ23 fuarı, ABD’nin New Jersey eyaletinde düzenlenecek. 14-17 Eylül 2023 tarihinde gerçekleşecek fuarla ilgili olarak düzenlenen toplantıda konuşan etkinliğin ABD sorumlusu Expoleader USA CEO’su Issam Latif, fuarda mobilya ve aksesuarları, züccaciye ve mutfak eşyaları, ev tekstili ve perde, halı ve kilim olmak üzere 4 büyük sektörü kapsayacağını belirtti.

“Fuarda Türk ürünlerinin tanıtımını ve ekonomiye katkısını amaçlıyoruz”

Fuar ile ilgili açıklamalarda bulunan TURKPEX Türkiye Genel Müdürü Ercüment Dursun, “Fuarda, sadece Türk firmaları ve ürünleri yer alacak. Ev ve Banyo Tekstili, Ev ve ofis Mobilyaları, Züccaciye ve Mutfak eşyaları ile Halı/Kilim gibi sektörlerden oluşuyor. 6 bin metrekare stant alanı olacak, yaklaşık 250 firma katılacak. ABD ve Türkiye arasında politik işbirlikleri zaten yapılıyor, bizleri hazır bir pazar bekliyor. Amerikan tüketicisi kaliteli ürüne yüksek fiyat verecek bilince sahip. 5-6 bin civarında profesyonel ziyaretçi bekliyoruz. Perakende bir satış olmayacak, B2B görüşmeleri yapılacak. Bu fuarda Türk ürünlerinin tanıtımını ve ekonomiye katkısını amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Fuarda 25 ülkeden katılımcı olacak

Türk ürünlerinin tanıtılacağı fuara, Kanada, Orta Amerika ve Güney Amerika ülkelerini kapsayan yaklaşık 25 ülkeden ziyaretçi gelmesi için de geniş bir tanıtım kampanyası düzenliyor. Özellikle Türkiye’nin son yıllarda bütün dünya tarafından dikkat çeken sektörü sağlık turizminin cazibesi de promosyon hizmetlerine eklendi

Kaynak: İHA – https://www.iha.com.tr/haber-ekonomi-koordinasyon-kurulu-cumhurbaskani-yardimcisi-oktay-baskanliginda-toplandi-1125534/