TURKPEXNJ23: TURKISH HOME PRODUCTS EXPO nedir?

14-17 Eylül 2023 tarihleri arasında New Jersey/ABD’de düzenlenecek olan TURKPEX NJ23 Fuarı nedir?

Discover Events tarafından organize edilen TURKPEXNJ23: TURKISH HOME PRODUCTS EXPO Amerika New Jersey’de organize edilen Sektörel Türk İhraç Ürünleri Fuarıdır.  Sadece Türk menşeli, üretici ve ihracatçı firmaların katılacağı 4 sektörden oluşan ve 4 gün sürecek olan bir fuar organizasyonudur. Expoleader USA INC‘in etkinlik organizatörü olduğu fuarın, ziyaretçi organizasyonunu Macexpos, Türkiye satış, tanıtım ve reklam organizasyonu ise Expoleader Fuarcılık tarafından gerçekleştirilecek.

TURKPEXNJ23, öncelikli olarak Türk Ürünlerinin Amerika Pazarı’na açılmasını, mevcut ihracat kapasitesini artırmayı hedefleyen bir oluşum olup; Mobilya ve Aksesuarları, Halı, Ev Tekstili ve Perde, Züccaciye ve Mutfak Eşyaları gibi sektörlerden oluşmaktadır.
Herbiri alanının öncü isim ve markalarının katılımını hedefleyen bu fuarın ziyaretçi kitlesi ise sadece profesyoneller olacak. Amerika Pazarı’nın başat aktörleri olan, ithalatçı, toptancı, üretici ve zincir mağazaların yanısıra, otel, okul, hastane vb. kapsamlı iç dizayn şirketleri de hedef ziyaretçi kapsamında yer alacak.

Fuarın organizatörü Yunus Ete, Amerika ayağının organizatörü Issam Latif ile birlikte yaptıkları açıklamada; “Son üç yıldır bu proje üzerinde çalışıyoruz. Öncelikli olarak ilk hedefimiz, 2023’te gerçekleştireceğimiz bu ilk fuarın başarılı geçmesini sağlamak. Hem katılımcı hem de ziyaretçilerin beklentilerinin farkındayız ve bunları karşılamak için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Fuarcılık sektöründeki yılların deneyimine sahip Discover Events’in liderliğinde, Expoleader USA ve Macexpos ile birlikte 14-17 Eylül tarihlerindeki fuarımıza, en nitelikli ziyaretçi kitlesini getirmek ve katılımcılarımızı memnun etmek, tek amacımız.” dediler.